Zastosowanie programuMapViewer ma ogromne możliwości zarówno tworzeniu map tematycznych jak i wizualizacji danych geograficznych. Posiada narzędzia dzięki którym stworzenie wektorowej mapy staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Program dostarczany jest wraz z elektronicznym podręcznikiem w formie systemu pomocy Help, który pokazuje ogromny wachlarz zastosowań programu. Aby korzystać z programu nie potrzeba wiedzy eksperta z dziedziny kartografii. MapViewer daje możliwość wizualizacji oraz analizy danych geograficznych wspomagając podejmowanie decyzji i tworząc ciekawe rozwiązania publikacyjne do prac naukowych, raportów i sprawozdań. Program jest niezbędny wszędzie tam, gdzie konieczna jest szybka i profesjonalnie opracowana informacja o terytorialnym rozkładzie wybranego parametru.

Mapy tematyczne są najlepszym rozwiązaniem dla przedstawienia geograficznego rozkładu danych. Rozbudowane możliwości edycji oraz doboru odpowiedniego rodzaju mapy sprawiają, że program MapViewer jest nieocenionym narzędziem w wielu zastosowaniach.

MapViewer znajduje zastosowanie między innymi przy :

- kartografii
- zarysie strategii marketingowych
- prezentacji trendów populacyjnych
- prezentacji danych demograficznych
- prezentacji wyników analiz i sondaży obejmujących określoną populację
- definiowaniu terytorium sprzedaży lub obszarów ubezpieczeń
- obrazowaniu danych geograficznych
- sprawozdań i raportów z zakresu stanu środowiska naturalnego
- ... itp.

Przykłady

1. Przykłady map wykonanych w programie MapViewer na podstawie Mapy Polski którą można zakupić wraz z programem wyłącznie w naszej firmie, można obejrzeć w dziale Galeria.